Portal miejski pisze o Fundacji

Przy Szkole Podstawowej nr 13 z oddziałami integracyjnymi w Bielszowicach powstała ciekawa inicjatywa – to fundacja „Edukacja Marzeń”, która ma wspierać uczniów, szczególnie tych z niepełnosprawnościami. Rozmawiamy z założycielkami organizacji, Joanną Wodarską i Anną Kowalczyk.

Poniżej prezentujemy przedruk naszej rozmowy z portalem miejski RudaSlaska.com.pl

Link do oryginalnego artykułu. 

Do kogo adresowana jest działalność Waszej fundacji? Komu ma pomagać?

Fundacja „Edukacja Marzeń” została powołana na rzecz Szkoły Podstawowej nr 13 im. Alfreda Szklarskiego w Rudzie Śląskiej. Główne cele Fundacji to edukacja i wychowanie, działanie na rzecz niepełnosprawnych, promocja i organizacja wolontariatu, działanie w sferze sportu, kultury fizycznej i rekreacji, działanie na rzecz innych organizacji pozarządowych. Cele te chcemy realizować poprzez pozyskiwanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu oraz realizację ciekawych zajęć dla dzieci, szkoleń dla rodziców i nauczycieli.

Kiedy rozpoczęliście swoją działalność?

Fundacja została ustanowiona aktem notarialnym 29 września 2017r., a wpisana do KRS została 24 stycznia 2018r.

Działacie niedługo, ale macie już wiele planów na przyszłość. Proszę zdradzić kilka z nich.

Nawiązaliśmy współpracę ze Studencką Fundacją „Młodzi – Młodym” w celu pozyskania 1%. Ciekawie też zapowiada się współpraca z Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi przy KWK Halemba. Już 17 marca przy okazji swojej akcji zbiorą dla nas makulaturę. Przygotowujemy się także do udziału w programie „Kalejdoskop dobrych miejsc” w TVP 3. Szkolimy się, aby pisać wnioski o dofinansowanie ciekawych projektów, nad kilkoma już pracujemy. Pomysłów nie brakuje. Przed nami ciekawe przedsięwzięcia szkolne, m. in. Miejska Olimpiada Specjalna, kiermasze, festyny, sesje naukowe, które dzięki działalności Fundacji chcemy uatrakcyjnić. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej edukacjamarzen.pl oraz profilu na Facebooku.

Czy każdy może dołączyć do współtworzenia tego dzieła?

Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę, zapraszamy do udziału w różnych naszych działaniach wszystkich, dla których dobro dzieci jest najważniejsze. Prosimy także o wspieranie proponowanych przez nas działań finansowo, ale także dobrym słowem.

Jakie macie marzenia?

Marzy nam się piękna, kolorowa szkoła, uśmiechnięci uczniowie i zadowoleni rodzice.

Dziękuję i życzę powodzenia!

Dziękujemy.